Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość posiadanych pieniędzy.
T. Harv Eker

Zastrzeżenia do protokołu kontroli celno-skarbowej

dodano: 2024-03-04

Dokumentem kończącym kontrolę celno-skarbową jest wynik kontroli lub protokół kontroli. W przypadku otrzymania wyniku kontroli podatnikowi nie przysługuje prawo do złożenia zastrzeżeń do protokołu. 

Jeżeli kontrolowany nie zgadza się z ustaleniami kontroli celno-skarbowej po prostu nie koryguje swoich rozliczeń i czeka na wszczęcie postępowania podatkowego. 

Pomimo braku podstaw prawnych do złożenia zastrzeżeń przedstawiamy kilka argumentów za podjęciem takich działań: 

1. Błędy w protokole: Jeżeli uważasz, że w protokole są błędy, nieścisłości lub nieprawidłowości, składanie zastrzeżeń  może być konieczne, aby skorygować te niedociągnięcia. 

2. Obrona praw i interesów: Jeżeli uznajesz, że kontrola była przeprowadzona w sposób niezgodny z prawem, a protokół nie oddaje rzeczywistego przebiegu zdarzeń, zastrzeżenie może być narzędziem obrony twoich praw i interesów. 

3. Brak zgody na ustalenia: Jeśli nie zgadzasz się z zawartymi w protokole ustaleniami lub interpretacją zdarzeń, możesz składać zastrzeżenia, aby wyrazić swoje stanowisko. 

Złożenie zastrzeżeń daje podatnikom możliwość uwzględnienia ich uwag i pozytywnego rozstrzygnięcia już na etapie wydania decyzji.


Kontakt

Kontakt

ul. Kocjana 1/18
01-473 Warszawa
Email:
kancelaria@ktax.pl
Telefon:
514461957
Projekt i wykonanie BerMar multimedia